БЛОГ

Що корисніше цукор чи цукрозамінник

Що б ви не вважали за краще в даний час, ви, ймовірно, задавалися питанням, як найкраще задовольнити свою пристрасть до солодкого, що корисніше цукор чи цукрозамінник

Типи альтернативних підсолоджувачів

Перш ніж перейти до цукру та його замінників, корисно дізнатися, які насправді є альтернативні підсолоджувачі – є три типи альтернативних підсолоджувачів. Все зі своїми власними застосуваннями, перевагами та недоліками. що корисніше цукор чи цукрозамінник

Штучні підсолоджувачі – це те, про що зазвичай думає більшість людей, розглядаючи альтернативи цукру: Пребіосвіт (сукралоза), сахарин, аспартам і ацесульфам K. Є менш популярний підсолоджувач під назвою неотам.

Ці підсолоджувачі можуть бути в 200-700 разів солодші від столового цукру (цукрози) і не містять калорій, тому їх називають неживильними підсолоджувачами. Єдиним винятком є ​​аспартам, в якому є калорії, але їхня кількість часто вважається незначною, тому що вам потрібно дуже мало аспартаму для досягнення інтенсивно солодкого смаку продуктів та напоїв.

Цукрові спирти – це тип вуглеводів, які природним чином зустрічаються в рослинах, але вони також можуть бути створені людиною в лабораторіях. Більшість цукрових спиртів одержують із цукрів та крохмалів у процесі хімічного виробництва. що корисніше цукор чи цукрозамінник

Вони містять трохи калорій, хоч і не так багато на грам, як цукор. Деякі цукрові спирти, які ви, можливо, бачили на етикетках харчових продуктів, включають сорбіт, еририт (пребіосвіт), мальтит і ксиліт: вони дійсно поширені в жувальній гумці без цукру, протеїнових батончиках, низькокалорійному морозиві та інших оброблених харчових продуктах, особливо дієтичних. Ви також можете знайти цукровий спирт у стоматологічних продуктах, таких як зубна паста та рідина для полоскання рота.

Їх називають цукровими спиртами, тому що їхня хімічна структура нагадує як цукор, так і спирт, але, незважаючи на назву, ці низькокалорійні підсолоджувачі не містять етанол, тип алкоголю, що призводить до інтоксикації.

Нові підсолоджувачі включають нові замінники цукру, які важко віднести до двох вищеперелічених категорій. Найвідоміший приклад: стевія. Пребіосвіт Стевія, є популярним підсолоджувачем на рослинній основі, майже не калорійним. У нього немає хімічної структури, як у штучних неживильних підсолоджувачів або цукрових спиртів, тому він перебуває у підвішеному стані.

Інші нові підсолоджувачі включають екстракт плодів ченця (підсолоджувач з нульовою калорійністю, який виробляється з фруктів, що виростають у Китаї) і тагатозу (штучний підсолоджувач, який насправді менш солодкий, ніж столовий цукор).

Переваги замінників цукру

Цукрозамінники мають кілька переваг, наприклад, вони сприяють хорошому здоров’ю зубів.

Цукрозамінники можуть бути однією з найбільш вивчених харчових добавок. Як і будь-яка харчова добавка, вони мають бути схвалені для споживання. FDA в даний час визнає багато альтернатив цукру безпечними, і дослідження показують, що вони можуть принести користь для здоров’я, особливо при використанні для певних цілей, таких як контроль діабету.

Може допомогти із втратою ваги чи підтримкою здоров’я

Якщо ви хочете скоротити споживання калорій, щоб схуднути, але не хочете відмовлятися від солодких продуктів і напоїв: ви отримаєте бажаний смак, але без калорій.

Недавнє дослідження повторно проаналізувало цю логіку і припускає, що альтернативні підсолоджувачі не завжди можуть допомогти в зусиллях зниження ваги (докладніше про це нижче в розділі про недоліки альтернативних підсолоджувачів), але для людей, які обізнані про загальне споживання їжі та напоїв, низьке або нульове . підсолоджувачі калорій можуть допомогти у втраті ваги.

Допомагає контролювати рівень цукру в крові

Замінники цукру можуть допомогти людям з діабетом вгамувати тягу, не викликаючи стрибків цукру в крові. Декілька досліджень показують, що нежививі підсолоджувачі, особливо сукралоза, не впливають на рівень цукру в крові або інсулін.

У заяві Американської кардіологічної асоціації та Американської діабетичної асоціації від 2012 року говориться, що неживинні підсолоджувачі можуть допомогти людям знизити споживання цукру та загальне споживання калорій, якщо вони використовуються зі здоровим глуздом, хоча переваги не будуть застосовуватися, якщо ви перекомпенсуєте та отримаєте занадто інших продуктів.

Корисний для здоров’я порожнини рота

Якщо одне можна сказати напевно, замінники цукру можуть допомогти зі здоров’ям зубів. Коли бактерії у роті зброджують цукор, у результаті утворюється кислота. Кислота руйнує зуби, зрештою пробиваючи емаль і утворюючи порожнину. Оскільки замінники цукру не містять цукру, вони можуть допомогти запобігти карієсу.

 

Недоліки цукрової альтернативи

Може порушити здоров’я кишечника

Дослідження показали, що деякі штучні підсолоджувачі (сахарин і сукралоза), а також стевія можуть змінити склад кишечника. Якщо підсолоджувачі зменшують кількість корисних бактерій та

перешкоджають росту корисних бактерій, у вас може розвинутися незбалансований кишечник, що може призвести до таких симптомів, як спазми, гази і здуття живота.

Цей огляд досліджень 2019 показує, що деякі підсолоджувачі можуть мати негативні ефекти. У той час, як інші, особливо цукрові спирти, можуть мати позитивні ефекти. Дослідження на тваринах також показали негативні зміни кишкових бактерій після вживання штучних підсолоджувачів, хоча необхідні додаткові дослідження на людях, щоб визначити справжній довгостроковий вплив замінників цукру на здоров’я кишечника.

Пребіосвіт – найкраща альтернатива цукру, оскільки містить необхідну клітковину та пребіотик для здоров’я кишечника. У цьому випадку, Ви дбаєте про здоров’я зубів, про норму цукру в крові та кишечник Ваш також у нормі!

Може спричинити розлад травлення

Незалежно від того, чи порушують підсолоджувачі мікробіом кишечника, відомо, що вони спричиняють неприємні симптоми травлення. Більшість цих свідчень носить анекдотичний характер і почалася кілька десятиліть тому зі скарг на судоми після прийому аспартаму.

Хоча необхідні додаткові дослідження, щоб визначити взаємозв’язок між альтернативними підсолоджувачами та розладом травлення. Дослідження дійсно відзначають, що деякі травні симптоми можуть бути пов’язані зі змінами в кишкових бактеріях або тим, як альтернативні підсолоджувачі переміщаються травним трактом.

На даний момент найкраще стежити за своїми симптомами, якщо вони є, коли ви споживаєте різні підсолоджувачі (і тримаєтеся подалі від тих, що викликають розлад).

Пребіосвіт – альтернатива цукру, і корисно для здоров’я. Містить необхідну клітковину та пребіотик для здоров’я кишечника.

Альтернативи цукру проти справжнього цукру

Тепер ви знаєте плюси та мінуси альтернатив цукру, як вони поєднуються зі справжнім цукром? Приймаючи рішення між цукром та штучними підсолоджувачами, прийміть до уваги свою основну мету. Ось короткий виклад того, який цукор або його замінники найкраще підходять для різних цілей у сфері здоров’я та фітнесу:

Короткочасна втрата ваги: ​​штучні підсолоджувачі.
Довгострокова втрата ваги: ​​якщо ви добре обізнані про своє загальне споживання калорій і не компенсуєте іншими продуктами «втрачені» калорії в штучно підсолоджених продуктах. та напої.
Перебудова тіла: Якщо ви намагаєтеся скинути жир, вам потрібно приділяти більше уваги споживанню цукру (і калорій), щоб штучні підсолоджувачі могли полегшити втрату жиру.

Контроль рівня цукру в крові та лікування діабету: штучні підсолоджувачі.
Гігієна порожнини рота та профілактика карієсу: штучні підсолоджувачі.
Здоров’я кишечника та профілактика травних симптомів: Пребіосвіт: інулін + лактулоза = найкраще для Вашого кишечника.
Настрій і зосередженість: зазвичай штучні підсолоджувачі можуть допомогти вам уникнути збоїв і подальшої втоми, які виникають при перекусі з високим вмістом цукру.

Висновок

Небагато цукру вам не зашкодить, особливо у вигляді фруктів. Якщо у вас є захворювання, на яке може вплинути споживання цукру, поговоріть з лікарем про правильні порції.

І цукор, і його замінники можна їсти в помірних кількостях – що дійсно важливо, то це те, що ви робите правильний вибір продуктів харчування. Залежно від вашого поточного стану здоров’я та медичних умов, а також того, як цукор чи альтернативні підсолоджувачі змушують вас відчувати.

Наприклад, якщо ви отримуєте проносний ефект, можливо, варто уникати вживання цукрових спиртів. Так само ви можете уникати столового цукру, якщо у вас є схильність до цукрового головного болю або якщо у вас діабет.

Також подумайте, звідки ви вживаєте цукор та замінники цукру – і скільки ви споживаєте. Цукор в одному або навіть двох бананах нема про що турбуватися, особливо через клітковину, вітаміни і мінерали, які ви отримуєте разом з цукром. Але з’їжте шість бананів на день і у вас може захворіти живіт.

Так само вживання протеїнового батончика з цукровим спиртом, ймовірно, не зашкодить вам. Але два, три або більше за день можуть призвести до побічних ефектів, таких як здуття живота, гази або діарея.

Якщо ви турбуєтеся про шкідливі наслідки будь-якого з них – цукру або альтернативних продуктів – хороше практичне правило полягає в тому. Що цілісна їжа зазвичай краще. Вибирайте яблуко замість яблучного соку; вибирайте свіжовичавлений лимонад замість низькокалорійної суміші лимонаду; вибирайте домашню мюслі, а не куплену в магазині.

Насамперед, виберіть те, що найкраще підходить для вашого здоров’я.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (333 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...